zpět

ČPV Svratka 2008

(8. 6. 2008)

Svratka je klidná, široká řeka obtížnosti ZW - WW I, výjimku tvoří krátký slalomový kanál pod hrází Vír I obtížnosti WW II – III. Voda v tomto kanále je však pouze při chodu elektrárny. Při sjíždění (tréninku) se doporučuje neopren, neo rukavice a neo čepičku, samozřejmostí je základní vodácké vybavení – voda v kanále je velmi studená.

Po cca 3.5 km následuje hráz Vír II, kterou je nutno přenést. Pod hrází je obtížnost řeky ZW – WW I s občasnými stupni a jízky, které jsou většinou sjízdné.

Start závodu je pod hrází Vír I, ihned po startu následuje krátká slalomová trať s povinnými brankami - obtížnosti WW II-III, po cca 3,5 km začíná vzdutí vyrovnávací nádrže Vír II. Nádrž se přenáší a pokračuje se v závodě (sjezd) pod hrází do Šťěpánova nad Svratkou. Cíl závodu je pod mostem ve Šťěpánově, zde je také občerstvení pro závodníky. Délka závodní tratě je 14 km.

Ze Štěpánova se dále pokračuje ve volném splutí do Štěpánovic u Tišnova, kde se končí na fotbalovém hřišti na levém břehu. Délka tohoto úseku je cca 16 km. Obtížnost úseku je ZW – WW I,II čekají na nás stupně a jízky které jsou obvykle sjízdné, ale některé je nutno prohlédnout.

U obce Doubravník začíná asi 5 km úsek v pěkném údolí se skalami obtížnosti WW II s jezy a peřejemi, jezy je nutno prohlédnout.

Organizační pokyny:

Věci s sebou: jídlo, vodácké věci.

Sobota: navazování lodí po víceboji.

Neděle: sraz v 7.30 hod. na loděnici, odjezd z loděnice Pisárky v 8 hod., příjezd pod hráz Vír I v cca 9.30hod. Následuje prezentace, výdej startovních čísel, losování cen dle startovních čísel, prohlídka slalomového kanálu (branek). Start prvního závodníka cca 10 hod. Ti kteří nejedou závod odjíždí spolu s autobusem po odstartování posledního závodníka z našeho oddílu do Šťěpánova, kde je cíl závodu. Zde je přestávka na občerstvení a svačinu – možnost navštívit místní hostinec (WC, občerstvení). Zde nasedají na vodu ostatní a začíná volné splutí již bez přestávky až do Šťěpánovic u Tišnova, končí se na levém břehu na fotbalovém hřišti. Zde čeká autobus a odjíždíme domů. Návrat na loděnici cca v 18 hod.

Nahlédněte do vodácké kilometráže...

Irena