Racek - Brno

V současné době sdružuje náš oddíl mnoho členů z řad dětí, juniorů i dospělých.

Přes léto se scházíme dvakrát týdně na tréninku na loděnici v Brně – Pisárkách. Na blízké řece Svratce nacvičujeme základní dovednosti nutné pro ovládnutí kajaku i kánoe, hrajeme na vodě různé hry nebo se bavíme skákáním z jezu u vodáren. Zhruba každých čtrnáct dní vyjíždíme na víkend na řeky různých obtížností po celé republice. Zde se účastníme závodů s brankami nebo řeku sjíždíme jen pro radost a poznáváme krásu vodáckého sportu. O prázdninách pak oddíl pravidelně vyjíždí na vícedenní zájezd do zahraničí – např. do Norska, Rakouska, Francie, Skotska a jinam, kde kromě sjíždění řek pořádáme kratší pěší túry, navštěvujeme muzea či zdoláváme horské vrcholky. Pro mladší členy oddílu pořádáme o prázdninách tábor v různých lokalitách České republiky. Jezdíme zde na kole, běháme orientační závody, učíme se základům táboření, hrajeme hry, chodíme se koupat a pořádáme pěší výlety. Prostě si prázdniny hezky užíváme.

Několikrát přes léto se také scházíme na loděnici při brigádách. Jde vždy o půldenní akce, jejichž účelem je zvelebení prostředí loděnice. Provádíme různé opravy budovy, opravujeme skříňky a jiný nábytek, na pozemku před budovou ničíme všudypřítomný plevel a provádíme celkově nezbytný úklid. Pak se zde cítíme mnohem lépe.

V zimě se scházíme také dvakrát týdně – v tělocvičně, kde hrajeme míčové a jiné hry, a na bazéně. Zde trénujeme přes celou zimu eskymácké obraty, abychom byli dobře připraveni na další sezónu. Zdatnější členové oddílu trénují i různé figury ww rodea. Všichni se zde také učíme házet záchranným vodáckým pytlíkem a učíme se také, jak správně v řece plavat. Jsme potom schopni lépe pomoci nejen sami sobě, ale i ostatním kamarádům. Kromě pravidelných tréninků se vydáváme o víkendech nebo přes zimní prázdniny i na výlety na běžkách.

Láká-li vás poznat nová dobrodružství a nové kamarády, přijďte mezi nás. Velice rádi vás mezi sebou uvítáme! Pomůžeme vám zvládnout nejen základy vodáckého umění, ale naučíme vás i bezpečnosti na vodě. Oddíl rád přijme začátečníky i pokročilé. Dětem a mládeži zdarma zapůjčíme veškeré vodácké vybavení, abychom vám začátek alespoň trochu ulehčili?