zpět

SVITAVA 2008

(neděle 6. 4. 2008)

Na šedém balvanu děravé skály

se samotou srůstaje sedím.

Pode mnou vody jak by se rvaly

na zběsilou Svitavu hledím

(z Knihy lesů, vod a strání)

Pan S.K. Neumann asi vídal Svitavu úplně jinou, než máme tu možnost my. Svitava je řeka pohodová, klidná – vhodná pro začátečníky, ale i všechny ostatní na rozpádlování na začátku jara a třeba taky na seznámení se svým novým kajáčkem.

Sraz: v 7:30
Odjezd: v 8:00
Navazování: ve čtvrtek 3.4. po tréninku

Úsek Blansko – Adamov (ZW - WWI)

Nasedáme na kraji Blanska, nedaleko železniční stanice Blansko, pod jezem.

Popis úseku: klidné, přehledné, široké, občas peřejnaté, celkem tekoucí – pokud nebude dost vody, bude to místy drncat; občas je třeba se vyhnout vrbičkám nebo spadlým stromům - koryto je však široké, voda teče pomalu, takže zastavit nebo objet stihnou i začátečníci.

Jezy a jiné záludnosti: na začátku jedno větší peřejnaté místo, jez pouze jeden (ke konci úseku), který je nutno přenést.

Adamov

Polední přestávka na oběd, autobus je zde k dispozici.

Úsek Adamov – Obřany (ZW)

Popis úseku: řeka je v tomto úseku ještě klidnější - vyskytují se i voleje.

Jezy a jiné záludnosti: jez na začátku Bílovic (přenáší se, někteří zkušení jej občas i skočí); jez v Obřanech (bonusový) – sjezd není „povinný“, vysedá se před jezem.

Končíme v Obřanech nad jezem (pod železničním viaduktem – u konečné tram. č. 4), poté se navazuje a odjíží zpět na loděnici (příjezd okolo 17:30).

Organizační pokyny

S sebou: nějakou studenou svačinu, pití popř. peníze (v Adamově je možnost zajít na polívku, kofolu nebo něco podobně malého do nedaleké hospody), alespoň 2 gumicuky na upevnění lodi na vleku.

Svoje hydro zabalte do vodáckého pytle (kdo si ještě nestačil pořídit vodácký pytel, postačí mu i čistý pytel na brambory, velký postarší batoh nebo velikánská igelitka :), ostatní věci si dejte do nějakého batůžku. Hydro se dává do nákladového prostoru busu (pozor – věci budou mokré!).

Autobus bude k dispozici na začátku a na konci plavby a také v Adamově na oběd (abychom nemuseli všechny věci vézt s sebou).

Nahlédněte do vodácké kilometráže...