zpět

Pyranha Cup ČPV Hamerský potok 2012

(21. - 23. 9. 2012)

Hamerský potok je krásná říčka sjízdná pouze při velkých deštích nebo při vypouštění Ratmírovského rybníka. Sjížděný úsek má délku 13,5 km a má tři části různé obtížnosti:

1. úsek: hráz rybníka Ratmírov – Dvoreček, WW II-III, délka 1,9 km

V tomto úseku jsou 4 kaskády, koryto je úzké a často zarostlé, určené pro zkušené jezdce na zavřených lodích.

Začátek plavby je pod hrází rybníka, vzápětí následuje kaskáda č. 1 většinou sjízdná středem a pod ní je tišina, kde je možno v klidu lovit sebe a věci, jestliže se nájezd nepodařil.

Po 200 m následuje kaskáda č. 2 do „S“, pod ní je také dostatek prostoru pro lovení.

Po 300 m už vás láká kaskáda č. 3 sjízdná středem, pod ní je asi po 100 m stupeň sjízdný vpravo (nutno prohlédnout).

A konečně přijde dlouho očekávaná kaskáda č. 4 tzv. magneťák sjízdný zprava do leva (je však dobré před začátkem plavby kaskády omrknout a zjistit, jak je sjíždějí borci nebo přesně následovat zkušené předjezdce) – cvakání na této kaskádě vřele nedoporučuji - je tam málo vody a hodně kamení a fakt to hodně bolí (kamení je ostré a pěkně ohobluje jak pozadí tak ručky).

Výstupní místo je vlevo pod silničním mostkem v obci Dvoreček.

2.úsek: Dvoreček – Jindřiš, WW I, délka 4,3 km

Tento úsek je podstatně jednodušší, koryto je širší, sjízdný i pro začátečníky s alespoň základní znalostí hlavních záběrů.

V tomto úseku jsou tři stupně s peřejemi - většinou sjízdné, dále vás může překvapit několik nízkých lávek a můstků přes potok, tak pozor na hlavičky, těsně před Jindřiší je pravotočivá zatáčka, kde to táhne na skálu doprava – je dobré to jet při levém břehu.

Výstupní místo je vpravo za první lávkou v obci.

3.úsek: Jindriš – rybník Vajgar v Jindřichově Hradci, ZW (WW I), délka 7,3 km

Tento úsek je klidný, ale někdy technicky náročný - bývá často zarostlý vrbičkami, úzké průjezdy, občas i padlé stromy, jediné nebezpečné místo je jez těsně před vplutím do rybníka Vajgar, který je nesjízdný, přenáší se vpravo.

Výstupní místo je na pravém břehu rybníka mezi chatkami.

Závod Pyranha Cup ČPV

Závod Pyranha Cup ČPV se jede v sobotu ráno a to v úseku rybník Malý Ratmírov - Jindříš. Start je na rybníce v kempu Malý Ratmírov a cíl je pod první lávkou v Jindříši, délka závodu je cca 6,5 km. V 1. úseku absolvujete přenášení hráze rybníka a 4 kaskády s povinnými brankami, 2. úsek je sjezd – takže technicky čistě a rychle. V Jindříši je občerstvení pro závodníky.

Organizační pokyny:

Ubytování: v tělocvičně ve Strmilově.

S sebou: vodácké věci, jídlo, spacák, karimatka, peníze.

Čtvrtek: navazování lodí ve čtvrtek po tréninku.

Pátek: sraz na loděnici v 16 hod., odjezd 16.30 hod směr Strmilov, příjezd do Strmilova cca 19-20 hod., ubytování v tělocvičně, ve Strmilově je několik restaurací a hostinců, kde je možnost teplého jídla.

Sobota: odjezd v cca 8.30 hod, příjezd do kempu Malý Ratmírov, následuje prezentace, rozdání startovních čísel, výklad tratě. Máte možnost si prohlédnout 1. úsek s kaskádami – je zde dostatek času, start prvního závodníka v cca 10 hod., startuje se přímo na rybníku v kempu. Autobus odjíždí s těmi, co nezávodí po odstartování posledního našeho závodníka do Dvorečku, zde nabere pěšáky, kteří sledovali závodní jízdu svých kolegů a přejíždíme do Jindříše. Zde navazují a nastupují závodníci a všichni přejíždí opět k hrázi rybníka Malý Ratmírov. Mezi cca 13-14 hod. začíná druhá nezávodní jízda – je nutno spěchat, než zavřou vodu. Druhou jízdu mohou jet i nezávodníci, ale je nutno to konzultovat s vedoucími – kaskády jsou opravdu obtížné. Autobus jede do Dvorečku, kde je možno přistoupit nebo vystoupit z vody. Z Dvoečka budou v cca 14 hod. startovat naše malé i starší naděje (VTJZ mládeže) do Jindříše. Autobus pojede do Jindříše, kde je možno ukončit plavbu nebo dále pokračovat až na rybník Vajgar (3. úsek). Zde bude čekat autobus – je to v Jindřichově Hradci, blízko je obchodní dům – možnost nákupu. V cca 17-18 hod. odjíždí autobus z Jindřichova Hradce do kempu Malý Ratmírov, kde proběhne vyhlášení vítězů a losování cen dle startovních čísel. Po té odjezd do tělocvičny ve Strmilově.

Neděle: odjezd ze Strmilova v 9 hod, příjezd na hráz rybníka Malý Ratmírov. Pojede se pouze jedna jízda – ti kdo mohou, jedou první úsek, ostatní přistupují ve Dvorečku, jede se pouze do Jindříše. V Jindříši je konec plavby. Navazování lodí a odjezd směr Brno v cca 14 hod. Příjezd na loděnici v cca 18 hod.

Stravování: ráno je možnost se najíst v budově nebo v autobuse, přes den z vlastních zásob nebo jestliže budete mít čas při čekání na závodníky – je možné využít služeb restaurací a hostinců v kempu Malý Ratmírov, Jindřiš a večer ve Strmilově.

Je potřeba si dávat pozor na informační pokyny řečené v autobuse a dodržovat časy odjezdů z jednotlivých míst – mohli byste někde zůstat viset – ale nikde to není daleko a všude jezdí hodně vodáků – tak neplačte – určitě nás najdete.

Je nutné dodržovat výstupní místa z vody (jsou vyznačená) ostatní pozemky jsou soukromé a majitelé to nemají rádi.

Nahlédněte do vodácké kilometráže...

Irena